• ×

  Çiğdem Koncagül

  1969 Tekirdağ doğumluyum. Evliyim. Mühendislik mezunu ikiz kız annesiyim. Tekirdağ'da ikamet etmekteyim. Eşim Tekirdağ’da gıda üzerine işletme sahibi. Eşimde İTÜ Makine mezunudur. Ben Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum.2002 Mayıs ayında aldığım atama belgesiyle AK Parti Kurucu İl Kadın Kolu Başkanlığı görevime başladım. 2002-2014 yılları arasında 3 dönem kongreyle seçilerek Kadın Kolu Başkanlığımı sürdürdüm. 2009-2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği yaptım.2014-2019 yerel seçim süresinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesiydim.7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldum. Bir sonraki dönem AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK yedek üyeliği yaptım. 5 Aralık 2015’te yapılan kongre ile AK Parti Genel Merkez Kadın kolları MKYK üyeliği Teşkilat başkan yardımcılığı bölge sorumlusu olarak görev yaptım.24 Haziran Genel Seçimlerinde 27.dönem Tekirdağ Milletvekili seçildim. KEFEK Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon üyesiyim. 4 Ağustos 2018' de yapılan 5.Olağan Kongre'de MKYK üyeliğinde yer alarak, Yerel Yönetimler Başkanı olarak görevime devam etmekteyim.

 • ×

  Mustafa Şentop

  Mustafa Şentop, 6 Ağustos 1968'de Tekirdağ'da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nazire'dir.
  Hukukçu, Öğretim Üyesi Prof. Dr., Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı.

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1993'te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında, Fatih, Maltepe, Işık, Doğuş ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü seviyesinde dersler verdi. Marmara Üniversitesinde çeşitli idari görevler yaptı; Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazdı, yönetici ve editör oldu. Çeşitli akademik dergilerde yayın kurulu üyesi ve editör olarak görev aldı, hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Seçim İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

  İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  Mustafa Yel

  1968 yılında Tekirdağ’da doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

  Askerlik hizmetinden sonra 1992 yılında girdiği kaymakamlık mesleğinde sırasıyla Edirne Süloğlu, Aydın Yenipazar, Kırklareli Pehlivanköy, Gümüşhane Kürtün ve Edirne İpsala kaymakamlıklarından sonra Kilis ve Şırnak Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  2005 yılında itibaren de vali yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

  2011 genel seçimlerinde AK Parti 5. sıra milletvekili adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkan adayı oldu. evli ve 2 çocuk babası olup, ingilizce bilmektedir.